Sumář 43. + 44. týdne – houby rostou a práce je dost!

Sumář 43. + 44. týdne – houby rostou a práce je dost!

Jsem ostuda. Minulé pondělí jsem nesepsala svůj týdenní report (ve vlaku na schůzku jsem honila resty a cestou zpátky mi svítilo sluníčko na obrazovku) a i teď ho píšu se zpožděním až v úterý. Musím říct, že toho bylo hodně. Zejména dotažení nového webu pro klienta, nahození na internet, ladění mušek a zásadních much během ostrého provozu. Požadavků je dost, prokousávám se jimi a musím říct, že mě má práce baví. Sice mě bolí záda jako čert (potřebuju do posilovny!), ale každý nový projekt má své kouzlo. Všichni jsou plní nadšení, spolupráce zúčastněných jedinců funguje a možnosti jsou nedozírné…

Při přestupu v Praze jsem využila možnosti velkoměsta a konečně si zašla do banky zrušit účet, který jsem už hodně dlouho nevyužívala a jen solila poplatky. Konečně! A byla to rychlovka – znáte ten pocit, proč jsem to neudělala už dávno? Zastávka v další bance mě už stála času mnohem více. Chtěla jsem jen vyřešit prodloužení karty, ale paní mě bez nabídky veškerého bankovního arsenálu hned tak ze svých spárů nevypustila. Byla jsem unavená a rezignovaná. Třetí banku už jsem při zjištění, že jsou přede mnou další 3 klienti nezvládla. Tak zase příště.

Rostou houby

Teda přesněji rostly. Teď už v noci mrzne. Dokonce i u nás v lese za vesnicí, kde přes léto nerostly ani muchomůrky, jsme nasbírali plný košík. Poprvé jsme nepohrdli ani bedlami – byla jich fůra a po řízečkách se jen zaprášilo.

Už jste někdy trhali plody rakytníku? Krásně se nám na zahradě rozrostly, všem jsem provedla řádný výchovný řez a otrhala bobulky. I když jsem měla pracovní rukavice, celý následující den jsem si postupně vytahovala drobné třísky z dlaní a prstů. Uvařila jsem marmeládu. Kdybych to nepřehnala s kyselinou citronovou, byla by marmeláda výtečná, teď je spíše citronová.

Miluju knihovnu

Děti měly podzimní prázdniny, tak jsme si s holkama dopřály výlet do pražské knihovny. Je to fajn, když jedeme spolu, každá si vybereme, co se nám líbí. Jinak dostanu seznam s četbou k maturitě + důrazné vysvětlení jaké pohádky ano a jaké rozhodně ne. A doma sprda, co jsem to zase přitáhla.

Jsem nadšená z knihy Rok za 12 týdnů aneb Zvládněte za 12 týdnů více než jiní za 12 měsíců. Až ji dočtu a naplánuju si své 12týdnovky, bude ze mě super hyper produktivní maniak! Zpátky na zem. Zatím mi program 12 týdnů dává smysl a jsem pevně rozhodnuta ho v nejbližší době aplikovat.

Správa došlých e-mailů

Díky adminování webu a související spolupráci s více lidmi mám celkem dost každodenních vyřizování přes e-maily. Abych byla schopna vyřizovat vše bez ztráty souvislostí a zachovat si přehled ve vyřízených, odložených či čekajících e-mailech, zkusila jsem SupportBox. Zatím tam mám přesměrovanou jednu adresu, ale při dalších projektech určitě přidám další. Navíc má provázání se Smart Emailingem.

Za dva týdny je to asi v kostce vše, další sumář doufám stihnu včas.

Facebook
Twitter
LinkedIn