Kreativní stránky místo ranní meditace

Kreativní stránky místo ranní meditace

kreativní stránky

Už jste slyšeli o Kreativních stránkách? Ne? Já jsem je objevila teprve včera a musím myšlenku poslat dál, protože mě opravdu zaujala. Jedná se o jakousi formu vypsání se, záznam toku myšlenek a to bez ladu a skladu. Cílem je povzbudit vnitřní kreativitu, rozvíjet myšlenkové pochody, přestat se bát vyjádřit vlastní pocity.

Psaní probíhá každý den, brzy po probuzení. Rychle uvařit kafe, čaj, rozmixovat smoothie, vylisovat šťávu nebo jen zakápnout vodu citrónem a hajdy ke klávesnici či papíru. Stačí 15 minut psaní o čemkoli. Zaznamenejte vše, co se vám právě honí hlavou. Pište o svých trápeních, radostech, plánech, co máte rádi, co neradi, komu byste s chutí něco řekli, ale v reálu si to nemůžete dovolit, čeho litujete, na co se těšíte. Nebo prostě jen jaký bude dnešní den.

Moje ranní kreativita

Neřešte chyby, stylistiku, vhodnost slov, malá či velká písmena ani čárky. O ty teď nejde. Až dopíšete, sepsaný dokument zavřete, aniž byste jej po sobě pročítali. Někdo své psaní ihned smaže, někdo uchová a po delším čase si jej teprve pročte. Neporučuje se Kreativní stránky dávat číst někomu dalšímu, jsou to přece jen vaše interní myšlenky a mohly by se někoho dotknout. Já udělám výjimku a svou první Kreativní stránku zveřejním. Není v ní nic choulostivého, což předpokládám, že se pravidelným cvičením změní a myšlenky se mi tak nějak otevřou.

První den psaní mého ranního vypisování. Musím vzbudit Kikinku, půjde prý na školní akci, pojedou do Prahy do muzea na antropologickou výstavu. Zase min 100 korun v háji. Mikince jsem včera slíbila uvařit do školy kašičku, takže musím vstát dřív.

Na mainské je snad konečně klid, to vlákno se táhlo zase dva dny, nemělo cenu do něj zasahovat, ať si to dámy a pánové chovatelé vyříkají mezi sebou.

Za chvíli mi začne řvát comp, že nemá energii. Ráno se mi podařilo v čaji utopit půlku citrónu, nechtělo se mi čekat, až se vylouhuje další, tak mám kafe. Musím říct, že čaj s citrónem je po ránu určitě lepší volba. Nějak mi to kafe leze do hlavy, no jo, nejsem zvyklá! Uvidím, co to se mnou udělá.

Jdu cvičit, myslím, že dneska mám ramena a tricepsy. Zpátky domů opět pěšky a zase do Roudnice pro Mikinku opět po vlastních. Včera mi bylo strašně horko, vezmu si červené boty, mohlo by to být výrazně pohodlnější, Až na tu prošlapanou podrážku. To bude kilometrů…

Jo a Mikince ještě musím dát drobáky na vánoční trhy a krabici!

Zítra už je víkend, nesmím ho proležet v posteli, zase by mě bolela záda! Co budu dělat? Poklidím? Budu psát? Je třeba makat na fit40+, ať se to hejbe a projekt žije. vytvořím LeanCanvas, sepíšu články…

Chce se mi kakat, no jo kafe! Tak snad raději poběžím, zase nestíhám 🙂 Nic moc, ani jedna normostrana. Ale na první den, dobrý!

Facebook
Twitter
LinkedIn