Sami sobě teroristy

Sami sobě teroristy

Na tv zprávy nekoukám, sleduju jen pečlivě vybrané kanály na Facebooku. Vyhýbám se čtení komentářů pod články o migraci. Na začátku uprchlické vlny ze Sýrie jsem dokonce v rámci vlastní psychické pohody raději zrušila odběry od některých FB „přátel“. Bohužel se společnost natolik názorově rozdělila, že je až nemožné nenarážet na nenávistné posty a komenty prakticky pod jakýmkoli tématem.

Svým způsobem chápu vyděšené matky a babičky, které vlastním tělem brání své potomky. Bohužel vytvářením nenávistné bariéry vychovávají z nadějné mladé generace další bázlivé a nesnášenlivé ovečky. Aktivním sdílením manipulativních videí, které mají za cíl vyděsit a radikalizovat celé národy, pomáhají teroristům šířit jejich „svaté poslání“. Za tvorbu virálů by tvůrci zasloužili metál!

Děsí mě aktivita médií, která se chytají každé zmínky o možné hrozbě, aniž by si ověřili pravdivost zdroje. Proč neprofitovat na zájmu o téma a nehonit zisky. Naši společnost ochromuje strach. Davová hysterie se šíří jako virová epidemie. Dějí se věci, o kterých jsem si myslela, že se nikdy nemohou stát. Přicházíme o soudnost a zdravý rozum. Věříme lidem hlásajícím veřejně obnovu koncentračních táborů! Ztrácíme sebevědomí. Uzavíráme se do vlastní bubliny.

Velkým rozčarováním jsou pro mě někteří členové veganské komunity. Lidé hlásající svobodu pro zvířata, jedním dechem šíří nenávist k lidem. Nejhlasitější jsou čerstvě prohlédnuvší. Linie mezi láskou a nenávistí je neskutečně tenká. Jedna věc je vyžadovat toleranci a druhá ji praktikovat. Zaslepenost vlastní pravdou je hodně rozšířená.

Taky se bojím. Bojím se, že dostanu pár facek od zmanipulovaného spoluobčana, protože nejsem dostatečně vyděšená. Bojím se o naši budoucnost, že se k moci dostanou ti nejaktivnější šiřitelé nenávisti. Co pak s námi bude? Postavíme kolem sebe zeď a budeme trestat vlastizrádce. Něco mi to připomíná…

Nevidíme zlo, to opravdové zlo. Přes vlastní vnitřní zlo pěstované v sobě samém.

Facebook
Twitter
LinkedIn