Doména a webhosting pro WordPress

Doména a webhosting pro WordPress

wedos

Každý web potřebuje mít na internetu svůj virtuální prostor, ve kterém je uložen jeho obsah. Tento prostor se nazývá webhosting. Dále musí mít svou adresu, pod kterou ho najdeme – tzv. doménu. U poskytovatele hostingových služeb si rovnou ověříte dostupnost zvoleného doménového jména pro váš web a provedete registraci. Pokud už doménu zakoupenou máte, ale webhosting si chcete zřídit u jiného poskytovatele, stačí tuto doménu přes DNS přesměrovat na nový prostor. Není tedy potřeba ji přesunovat.

Co je doména?
Doména je název vaší webové stránky – adresa na které bydlí vaše prezentace. Například doména této stránky je zanetamoudra.cz.

Doménu je potřeba registrovat u registrátora a zaplatit poplatek za její užívání. Doporučuju Wedos za cenu 151 Kč / rok pro českou koncovku cz, zde si také ověříte, jestli je váš vybraný název volný:

domena WEDOS

AKCE: Doména zdarma

Videonávod registrace domény

V tomto návodu si spolu projdeme registraci nové domény u registrátora Wedos na adrese https://hosting.wedos.com/cs/. Při objednávce volné domény máte možnost si rovnou objednat i webhosting. Pokud však už máte (nebo plánujete si zřídit) hosting u jiné společnosti, zatrhněte možnost bez objednávky.

Jestliže chcete využít akci na doménu zdarma, přejděte na video zřízení webhostingu níže.

Webhosting nároky

U webhostingu jsou nejdůležitější typy a parametry nabízených služeb. Pro web postavený na redakčním systému WordPress (aktuálně verze 4.9) budete potřebovat:

  • PHP verze 7.2 nebo vyšší
  • MySQL verze 5.6 nebo vyšší nebo MariaDB verze 10.0 nebo vyšší
  • Nginx nebo Apache s modulem mod_rewrite
  • Podpora HTTPS

Co je to webhosting?
Virtuální prostor na internetu určený pro váš web.

Doporučuju spolehlivého poskytovatele hostingu Wedos za cenu 363 Kč / rok. Webhosting NoLimit splňuje požadované nároky WordPressu a navíc máte možnost instalace redakčního systému přímo z administračního prostředí na jedno kliknutí. Přečtěte si jak na to.

webhosting WEDOS

Videonávod zřízení webhostingu

Ve videu si tentokrát spolu projdeme procesem objednání virtuálního prostoru pro váš web. V každém balíčku NoLimit lze provozovat dvě domény, více aliasů (prostor pro další domény) lze přikoupit kdykoli. Není tedy nutné pro každý web/doménu kupovat nový webhosting.

V průběhu objednávky lze využít různých akčních nabídek – doména zdarma a jiné dárky; uplatnění slevových kódů. Možnosti však nelze kombinovat, vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Začínáme na adrese https://hosting.wedos.com.

Nevíte si rady a hodila by se vám pomocná ruka? Jsem vám k službám. Napište mi.

Facebook
Twitter
LinkedIn