Proč a jak změnit uživatelské jméno ve WordPressu

Proč a jak změnit uživatelské jméno ve WordPressu

login WP

Běžné uživatelské jméno při instalaci WordPressu je admin. Je to tedy všeobecně známý fakt a jako takový je logicky první variantou při snaze prolomit vstup do administrace webu. Hackeři tak mají poměrně dost usnadněnou práci. Snadno uhádnutelné přihlašovací jméno je velkým bezpečnostním rizikem.

Vyvarujte se rovněž podobným variantám, jako je např. administrator, nepoužívejte ani jméno shodné s názvem webu, jméno uživatele (jako např. Žaneta Moudrá a jeho obměny) – toto jsou nejčastější varianty, které booti zkoušejí.

top

Jak změnit uživatelské jméno

Uživatelské jméno není možné změnit z administrace webu v profilu uživatele.

username

Řešením je přepsání v databázi přes phpMyAdmin. Pokud si na šťourání v databázi sami netroufáte, můžete použít plugin. Např. Username Changer, který nainstalujete rovnou přes administraci vašeho webu z oficiálního depozitáře WP.

Username Changer

Po aktivaci pluginu najdete pod Nastavení položku Username Changer. Zde máte možnosti určit, kdo může uživatelská jména měnit, minimální délku jména, zda se má automaticky odeslat oznámení e-mailem + jeho přepis, na záložce String Settings navíc možnosti překladu hlášek.

Samotnou změnu jména nyní provedete v profilu uživatele.

new username

Nové přihlašovací jméno uložte, budete vyzvání k opětovnému přihlášení Click here to log back in. Na přihlašovací stránce vyplníte nové uživatelské jméno a původní heslo. Tradá! Hotovo!

Pokud už nebudete plugin potřebovat, doporučuji ho rovnou smazat. Každý zbytečný plugin web zpomaluje a zvyšuje jeho zranitelnost.

Věřím, že vám návod pomohl, ale pokud i tak se nechcete do úprav pouštět sami, ráda vám budu nápomocna osobně. Pište na zanetamoudra@gmail.com.

Facebook
Twitter
LinkedIn