WP šablona Avada a zmizelé ikonky

WP šablona Avada a zmizelé ikonky

avada

Avada je skvělá šablona pro WordPress. Má široké možnosti a nastavení. Celkem lehce si v ní prostřednictvím vymazleného Fusion Builderu sestavíte každou stránku podle svých představ. Jeden z mých klientů už měl tuto šablonu na svém webu instalovanou, ale na původním webu naprosto nevyužitou. Čekal mě tedy redesign zcela od podlahy. Povedl se podle představ klienta.

Jenže v průběhu všech úprav a instalací nových pluginů, zmizely všechny ikonky, kterými je Avada také proslulá. Nepomohly ani postupné deaktivace pluginů, tady pes zakopaný nebyl. Když něco nevím, zeptám se strýčka Googla.

Přímo ve znalostní bázi se vyskytuje otázka Are Font Awesome Icons Or Custom Fonts Missing? – podle návodu jsem vepsala do souboru .htaccess kód:

# Apache config
<FilesMatch ".(eot|ttf|otf|woff)">
 Header set Access-Control-Allow-Origin "*"
</FilesMatch>

Nefunguje.

Pátrala jsem dál. Při kontrole přes nástroj Chrome DevTools jsem našla chybu, která hlásala, že ikonky has been blocked by CORS policy. Při pročítání řešení na How to fix Access-Control-Allow-Origin (CORS origin) Issue for your HTTPS enabled WordPress Site and MaxCDN mi to došlo!

Už v prvním návodu je zdůrazněno, že ikony musí být na stejné doméně. A mně haprovalo u hlášené chyby www před názvem domény. V administraci Nastavení – Obecné opravdu chybělo www před doménovým názvem u Instalace WordPressu.

Stačilo vepsat www, uložit (systém vás odhlásí a znovu se nalogujete) a ikonky se správně načetly. Problém vyřešen!

Pokud se někdo z vás setká s podobnou chybou, snad mu některý ze zmíněných návodů pomůže.

Mimochodem jsem při psaní toho článku využila nově plugin Crayon Syntax Highlighter, který umožňuje vepsat zdrojový kód.

Facebook
Twitter
LinkedIn