Sumář 47. týdne – jsme na jedné lodi

Sumář 47. týdne – jsme na jedné lodi

Jak jsem si dala za úkol při minulém sepisování sumáře, píšu v neděli. Zatímco moje milovaná dceruška honí resty po nemoci a seká jeden předmět za druhým (to dítě má neuvěřitelnou výdrž), já honím resty pracovní a promítám si, co se za celý týden událo.

Jsme na jedné lodi

Díky FB skupině Mainská mývalí kočka jsem poznala hned několik úžasných lidí. Velký obdiv ovšem chovám k organizátorce aukce Na jedné lodi – na podporu dětem s leukémií – nyní konkrétně pro Aničku. Lépe bych význam skupiny nepopsala, tak si dovolím citovat:

Tuto skupinu jsme založili proto, že bychom rádi pomohli jedné malé úžasné holčičce, která momentálně čelí dalšímu náporu leukemie v nemocnici v Olomouci. Není na nás soudit, PROČ se to stalo,proč musí trpět právě ona. Můžeme ji litovat, nebo můžeme pomoct její rodině, jak jen budeme moci. Všichni jsme slyšeli o tom, že děti jsou zbaveny imunity, známe obrázky dětí s rouškami. Málokdo si ale uvědomí, že pro rodiče to zpravidla znamená zrekonstruovat celý dům, či byt. Musí se vyměnit okna, podlahy, nábytek…aby se dítě nepotkalo s prachem, vlhkem, plísní. Ruku na srdce, kdo z nás by byl schopen tohle ufinancovat najednou, navíc v situaci, kdy část rodiny neustále pendluje mezi domovem a nemocnicí. Rozhodli jsme se uspořádat aukci pro Aničku, protože všichni jsme na jedné lodi a nikdo z nás neví, co potká zítra nás.

Dneska jsem četla moc hezký obrat – moje peněženka pláče. Ta moje přímo kvílí, proto jsem přemýšlela, jak se zapojit. Spoustu věcí jsme na konci léta v rámci minimalismu vyhodili a darovali, takže už nic rozumného do aukce nemám. Můžu ale něco vytvořit. Manuálně zrovna dvakrát zručná nejsem, ale… Co třeba nový web? Tak vznikla položka číslo 105.

Na jedné lodi

Přihazujte přímo u obrázku ve skupině na tomto odkazu. O členství žádejte zde. Máte-li otázky ohledně realizace webu, pište mi na e-mail zanetamoudra@gmail.com. Určitě najdeme řešení pro vaše potřeby 🙂 Vando, moc děkuji za to, co děláte.

Spadl Google!

V úterý 22. listopadu 2016 ve večerní špičce došlo k totálnímu kolapsu Googlu. Na dvě hodiny nefungovaly všechny služby Google u nás a na Slovensku. Plnou silou jsme pocítili, jak moc je internetový svět na tomto gigantu závislý. Nefungoval vyhledávač, e-maily, YouTube, mapy, on-line dokumenty, fonty, scripty – všechny služby závislé na datech Googlu. Konec světa se naštěstí nekonal. Náprava byla sjednaná poměrně rychle. Twitter přestal zběsile pípat a nápor na Seznamu povolil.

Objevila jsem opět spoustu nových pluginů do WordPressu. Mám všechny nové skvosty uložené, některé vyzkoušené a pár rovnou implementovaných. Snad opět napíšu nějaké doporučení na wp.zanetamoudra.cz 🙂

Facebook
Twitter
LinkedIn