Revolučně s kartou Revolut

Revolučně s kartou Revolut

revolut

Možná už jste slyšeli o kartě Revolut, která se vyplatí zejména cestovatelům i občasným dovolenkářům mimo naši českou hroudu. Já jsem na Revolut účet narazila krátce po té, co vtrhl v květnu 2018 na český trh. Zadáním svého telefonního čísla na stránce Revolut.com jsem získala odkaz na stažení aplikace do mobilu. Pro otevření účtu budete muset zadat své údaje, nafotit svou tvář a občanku. Já jsem bohužel narazila u občanky, protože mou starou systém odmítal akceptovat. Tím jsem aktivaci přestala řešit a vrátila jsem se k ní až po novém roce, kdy jsem si vyřídila novou občanku. Ta už prošla hladce.

Výhodné mezibankovní kurzy

Tahákem účtu u Revolut jsou výhodné mezibankovní měnové kurzy a možnost otevřít si souběžné účty ve více než 150 měnách. Převod měny probíhá vždy v aktuálním kurzu, můžete si také nastavit automatický převod konkrétní částky zadáním ideální výše kurzu. Zadaný příkaz se pak spustí bez vaší asistence v ten správný čas.

Tip: Platba kartou vždy probíhá v měně země, ve které se nacházíte, pokud máte otevřen odpovídající účet. Pokud např. platíte na Slovensku v eurech a máte účet v EUR, hlídejte si dostatečnou výši kreditu. Nestačí mít peníze na CZK účtu. Pokud však máte jen CZK účet, odpovídající částka se strhne z něj.

Jak přidat peníze na účet Revolut

Převod peněz na Revolut je záležitostí na pár sekund. Máte možnost přidat si do aplikace kartu z jiné banky a po té z ní provádět okamžité převody, nebo využít Google Pay, případně Apple Pay.

Pokud si však chcete přeposlat peníze z účtu Revolut na jiný účet (třeba svůj běžný účet v ČR), počítejte se 2-3 dny.

Okamžité převody probíhají mezi jednotlivými Revolut účty všech uživatelů. Na letošní dovolené na Malorce jsme s mou starší dcerou a jejím přítelem (každý s vlastním účtem) využívali převody při placení v restauraci, v obchodě i v taxíku. Každý poslal svou část útraty na účet toho, kdo platil – plynule bez zádrhelu. V aplikaci se vám ukáží vaše kontakty s Revolutem v okolí, pokud tuto funkci máte povolenou. Využít také lze funkci Rozdělit fakturu – zaplacený účet rozdělíte na odpovídající částky a žádost o jejich proplacení zašlete svým spolustolovníkům (ano, musí být uživateli Revolutu)

Virtuální i fyzická karta

K účtu lze získat virtuální kartu Visa okamžitě a fyzickou kartu Mastercard odeslanou na vaši adresu do pár dní. Virtuální kartu si máte možnost zvolit i tzv. jednorázovou. To znamená, že se po každé transakci změní její číslo – je tedy bezpečnější, ale dostupná jen při placené verzi účtu.

Fyzická karta je ve Standard verzi účtu plastová v modrorůžové firemní barvě. Účet Premium získá plastovou v exkluzivních barvách a Metal účet se pyšní odolnou metalovou kartou. Až vám karta dorazí, v aplikaci si ji připojíte k účtu.

Placené účty s výhodami

Základní účet Standard vám bude vyhovovat, pokud nemáte vysoké nároky a hotovost vám postačí vybrat do výše ekvivalentu 4.500 Kč. Od Premium účtu za 174,99 Kč měsíčně očekávejte výhody navíc a zdarma výběr do výše 9.000 Kč. Metal už je vymazlený účet pro náročnější.

revolut ceny

Revolut toho nabízí mnohem víc

Rozpočtování, sledování útraty, spořící strategie Trezory Valut, dary, kryptoměny, obchodování, pojištění zdravotní, zavazadel i letu jsou dalšími praktickými vychytávkami účtů. Vše si sami projděte v aplikaci i bez nutnosti vložit na účet peníze. Za mně rozhodně doporučuju Revolut při cestování do zahraničí. Například starší dcera na konci roku odlétá na pár měsíců do Asie a samozřejmě s Revolutem.

revolut darek
Facebook
Twitter
LinkedIn