Recenze: Boží slza

Recenze: Boží slza

boží slza

Knížky mě provází od útlého věku a lásku k písmenkům a příběhům se snažím nenásilně vštěpit i svým dcerám. Té mladší čtu pravidelně každý večer před spaním už několik let. Přiznávám, že u starší mám v tomto směru velké výčitky svědomí. Malá je už vlastně docela velká 10letá slečna, ráda si čte i sama a knížky spolu chodíme vybírat do knihovny. Přesto si, alespoň prozatím, ani jedna nedokážeme bez těchto společných chvil před usnutím budoucí večery představit.

Dáváme přednost tištěným knihám, ale tentokrát jsme sáhly po knize elektronické. Sice u nás v posledních měsících frčí dívčí knížky o koních, ovšem pohádková fantasy Boží slza byla velmi příjemným zpestřením. Zejména pro mě.

Když pláče Bůh

Lidé dokáží být na sebe navzájem hodně zlí. Není tedy divu, že se Bůh občas řádně rozhněvá a rozesmutní. Víte, co se stane, když boží slza dopadne na naši Zemi? Zrodí se zázrak – dívenka, která dokáže všem, že čistá láska, dobré srdce a věrné přátelství překoná každou nástrahu. Navíc přesvědčí samotného vládce nebes, že lidstvo si ještě jednu šanci zaslouží.

Malá Anička je násilně odtržena od své milované maminky, ale nikdy se nevzdává naděje, že k ní znovu najde cestu. Společnost ji během nástrah fantastickým světem kouzel, čarodějů, královen i obrů dělá přítelkyně Handřinka. Na svou dobrodružnou pouť plnou nečekaných zvratů však nezůstávají samy. Přidávají se k nim další přátelé, díky kterým se krůček po krůčku přibližují svému cíli.

Autorka Marcela Soukopová popisuje putování Aničky a strasti její maminky velmi barvitě, příběh je dynamický a napínavý. Každý večer jsme se těšily na další pokračování. V tomto ohledu si knížka zaslouží pochvalu. Bohužel musím konstatovat, že celkový zážitek hodně kazil fakt, že kniha je zcela nepolíbená korekturou. V současném stavu podle mne nepatří do rukou dětí (vlastně nikoho kromě korektora). Nejde o překlepy, ale o základní gramatické chyby i stylistické obraty. Je to velká škoda a jediná, bohužel dost zásadní, skvrna na jinak krásném příběhu. Je otázkou, zda by si měl korekci ohlídat autor sám, nebo má tuto službu zajistit nakladatel – v tomto případě www.kknihy.cz.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn