Audiokniha Syn

Audiokniha Syn

syn

Doposlouchala jsem další z vánočních dárečků od Alza.cz. Audioknihu Syn napsal světoznámý norský spisovatel Jo Nesbø. Fakt mě to poslouchání chytlo. Příjemný hlas Petra Kubese mě provázel příběhem syna policajta – třicetiletého Sonnyho dobrovolně odpykávajícího trest za vraždy, které nespáchal. Zpověď spoluvězně odstartuje odplatu za dávné křivdy a místní mafie zažije nečekané zemětřesení ve vlastních řadách. Nechybí láska ženy ani silná pouta přátelství a nenávisti. Sonnyho jednání se dotkne mnoha lidských osudů.

Má být syn stejný jako jeho otec?

Otázka prostupuje celým románem a podle této logiky jedná i Sonny, než pochopí, že osud má ve svých rukou a je jen na něm, jak s ním naloží. Protože věci nejsou zdaleka takové, jak se zdají být. Autor přiznává paralelu s vlastním životem, kniha je jakýmsi vypořádáním se s fašistickou minulostí vlastního otce.

Obliba knih do ucha roste

Zdá se, že jsem zapadla do trendu vzrůstající obliby audioknih. A právě kniha Syn se řadí mezi nejprodávanější. Knihkupci se přestali nového formátu bát a nabízejí audioknihy ve své nabídce. Přesto se pořád jedná o zlomek oproti prodejnosti klasické papírové verze. Já osobně knihy miluju – vůni, šustění stránek, jejich hmatatelnost, krásu, osobitost. S knihou v ruce se cítím inteligentně 🙂 Dávám tím zároveň okolí najevo svou introvertnost. I přesto se těším na nějakou další knihu do ouška.

Facebook
Twitter
LinkedIn