Audiokniha Seznam smrti

Audiokniha Seznam smrti

seznam smrti

Za vánoční nákupy na Alza.cz jsem dostala několik dárků, kterým jsem vlastně vůbec nevěnovala pozornost. Vzpomněla jsem si na ně až jednou při mytí nádobí. V zákaznickém účtu jsem si projela složku Moje knihovna a prošla si dárečky: audioknihy, e-knihy a časopisy. Z audioknih jsem měla v účtu na výběr mezi Babičkou drsňačkou Davida Walliamse, Synem Jo Nesba a Seznamem smrti Fredericka Forsytha.

Volba padla na Seznam smrti. Už si ani nepamatuju, kdy jsem četla nějaký román. Jen tak okrajově jsem někde pochytila, že autor Frederick Forsyth je poměrně čteným spisovatelem. A proč si nezpříjemnit čas při vaření a mytí nádobí pro změnu i něčím jiným než přednáškami? Kuchyní se nesl příjemný hlas herce, hlasatele a dabéra Jana Hyblíka. Já jsem k radosti dětí dokonce ochotně zadělala těsto na domácí rohlíčky a napekla dva plechy křupavých dobrot.

Předčítání mě opravdu vtáhlo do děje a já jsem hltala každé slovo. Příběh sleduje agenta TOSA, lovce lidí umístěných na tzv. seznam smrti vlády Spojených států amerických, který se zaměří na nebezpečného a zdánlivě dokonale utajeného internetového Kazatele. Tento neznámý hledaný muž nabádá prostřednictvím videí k radikalizaci mladé muslimy a ti následně páchají sebevražedné atentáty na vlivné osoby ve svém okolí. Je potřeba Kazatele odhalit a dopadnout, co možná nejrychleji. Vyprávění je poutavé, Forsyth je opravdovým mistrem politického thrilleru. Každá scéna je popsána do nejmenšího detailu, všechny souvislosti mají svůj řád, vše do sebe dokonale zapadá.

Mám navařeno, nádobí umyto, kuchyň uklizenou, občas napečené houstičky a rohlíčky. Poslouchám totiž další audioknihu.

Facebook
Twitter
LinkedIn